Çalışanlar İçin Yunanistan Vizesi

ÇALIŞANLAR İÇİN YUNANİSTAN VİZESİ 


Yurtdışı gezileri için vize işlemleri gerçekte zannedildiği kadar zor ve karmaşık değil. Önemli olan vize almak için gerekli evrakları eksiksiz hazırladıktan sonra başvurunuzu profesyonel vize hizmeti veren bir vize acentası ile yapmanız.

 

En güvenilir vizeyi almak ve en uzun süreli vize sahibi olmak, birçoğumuzun ilk hedefi. Bunu başarmak için ilk adımda sizlere aşağıda belirttiğimiz Yunanistan vizesi için gereken evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız yeterli.

 

Vize için gerekli evraklar hazır olduktan sonra yurtdışı turlarında kullanacağınız Schengen vizesi başvurusu için artık hazırsınız. Vize almanın en kolay yolunu sizlere sunan ve de Yunanistan vize işlemlerinde uzman FMA TRAVEL Vize Acentası artık vize işlemlerini sizin için takip ediyor olacak.

 

En kısa sürede Yunanistan gezilerinde ve yurtdışı turlarında ihtiyacınız olan Yunanistan Vizesine sahip olmanız için vize başvurusu yapmadan önce hazırlanması gereken evraklara bir göz atalım.

 

Schengen Vizesi Nasıl Alınır? Yunanistan Vizesi Bir Schengen Vizesi Midir? En Hızlı Yunanistan Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Hangileridir? Uzun Süreli Vize Almanın Püf Noktaları Nelerdir?


1. Yunanistan Vizesi Başvuru Formu: 

Yunanistan vizesi için gerekli evrakların en önemlisi hiç şüphesiz Yunanistan Vizesi Başvuru Formu. Ve de Yunanistan Vizesi’ni en hızlı ve en uzun süreli alabilmeniz için Yunanistan Vizesi Başvuru Formu’nun eksiksiz ve doğru biçimde doldurulması ve imzalanması gerekli.

Yunanistan Vizesi Acenteniz Fma Travel, vize işlemlerinin ilk ve en önemli adımı Yunanistan Vizesi Başvuru Formunu sizler için hazırlamaktadır.


2. Uzun süreli bir vize alabilmek için pasaportunuzun da geçerlilik süresinin uzun olması önemli. Bu yüzden vize almak için geçerli pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 sayfası boş, Schengen alanını terk etmeyi düşündüğünüz tarihten itibaren en az 90 gün daha geçerli olmalı.   


3. Ada gezileri ve yurtdışı turlarında kullanacağınız pasaportunuzun resimli sayfasının ve işlenmiş tüm sayfalarının fotokopileri, vize acentanız Fma Travel’a teslim edilmeli. Bunların yanında eski pasaportunuz mevcut ise son 3 yıla ait Schengen vizelerinin fotokopileri, giriş-çıkış kaşeleri dahil onlar da Yunanistan vizesi için gerekli evraklara eklenmeli.


4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( arkalı önlü, Yunanistan vizesi işlemlerinde bir kesintiye uğramamak için fotokopinin orijinal boyutlarda ve net olmasına dikkat edin. )


5. 2 adet biyometrik fotoğraf, arka fonu beyaz, 3,5 cm x 4,5 cm boylarında, yetişkinler için son 6 ay, 12 yaş altı çocuklar için son 3 ay içerisinde ve gözlüksüz olarak çekilmiş. ( Schengen vizesi işlemlerinde bir kesintiye uğramamak için vize için çekilen biyometrik fotoğrafın boyutlarına ve şartlara uygun olmasına dikkat edin. )


6. Yurtdışına çıkarken seyahat süresini kapsayan, Schengen ülkelerinde geçerli antetli kağıda basılmış, ıslak imzalı kaşeli seyahat sağlık sigortası. (Yunanistan vizesi başvurunuzu yürütmekte olan FMA Travel vize acentası tarafından hazırlanmaktadır.)


7. En güvenilir vize işlemleri için yurtdışına çıkmadan önce almanız gereken Yunanistan vizesi evraklarının tamamlanması için gideceğiniz ülkenin gidiş-dönüş barkodlu uçak/tren/otobüs/feribot biletini hazırlamanız gerekmektedir. ( Schengen vizesi için gerekli olan gidiş/dönüş biletleri FMA Travel vize acentası tarafından hazırlanmaktadır.)


8. Yurtdışı seyahatinize çıkmadan önce almanız gereken Yunanistan vizesi evraklarına eklemek için kalacağınız otele ait rezervasyon formu. (Ada turlarının öncüsü FMA Travel tarafından tüm otel rezervasyon işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.)


9. Çalıştığınız şirketin antetli kağıdιna yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, izinli olduğu süreyi ve dönüşünde işe devam edeceğini teyit eden mektup (orjinal ve güncel olmak zorunda).


10. Son 3 aylık maaş bordrosu (bordro; orijinal bordro olmalı, ıslak imza ve kaşeli olmak zorundadır), işe giriş bildirgesi, detaylı 4A hizmet dökümü (e-devletten barkodlu olmalıdır). Ayrıca son 3 aylık maaş hesabı dökümü istemektedir (ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır ve banka şubesinden imza sirküleri sunulmalıdır).


11. Yunanistan vizesi ya da Schengen ( Avrupa Vizesi ) almak isteyenlerin işe yeni başlaması durumunda, daha önceki işyerine ait bilgiler ve maaş bordroları ek olarak sunulabilir.


12. Çalıştığı iş yerinin güncel Ticaret Odası Kaydı, Sicil Gazetesi Kopyası, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi (Bütün işyeri evraklarının son 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.) Sözleşmeli çalışan ise: Belirtilen evraklara ek olarak sözleşme fotokopisi gerekmektedir.


Yunanistan Vizesi Alımında Kamu Çalışanları İçin Gerekli Belgeler: 


Çalıştığı resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahat amacını, ne kadar zamandır bu kurumda çalıştığını, izinli olduğu tarihleri belirten yazı (orijinal ve güncel),kimlik kartı ve fotokopisi (çalıştığı kurumun). 


Schengen Vizesi İçin Maddi Belgeler: 


13. Son 3 aylık güncel banka hesap dökümü ve onaylayanın imza sirküleri, bakiyeli, ıslak imza ve kaşeli, başvuru sırasında son 15 gün içerisinde alınmış olacak.


Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Diğer Belgeler


14. Tüm yetişkin başvuru sahiplerinden 4A hizmet dökümü istenmektedir (e-devletten alınabilir).


15. Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe. (Seyahat masrafları başkası veya ebeveyn tarafından karşılanıyor ise karşılayan kişi tarafından yazılan dilekçe)


16. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (kendi bilgilerinize ek olarak anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızın, yani kısaca diğer aile bireylerinin doğum yerlerinin ve doğum tarihlerinin liste halinde gözükmesi gerekmektedir. Açık adres bilgileriniz 'Yerleşim Yeri' ibaresinin yanında görülebilmelidir. 


17. Tarihçeli Yerleşim Yeri Belgesi tüm başvuru sahiplerinden talep edilmektedir. (e devletten temin edilebilir.)


18. Yurda giriş/çıkış belgesi. (E-devletten veya emniyetten alınmalıdır). Çocuklar için Emniyet Müdürlüklerinden temin edilebilir. 


19. Protokol Belgesi. Orijinal, ıslak, kaşeli ve imzalı.


Sizlere yukarıda kısa maddeler halinde sıraladığımız evrakların hazırlanmasında Yunanistan Vizesi’nde uzman Fma Travel Vize Acentesi her türlü desteği vermek ve sizlere en kısa zamanda en uzun süreli Yunanistan Vizesi’ni almak için hazır.


Tek yapmanız gereken 20 yıla yakın tecrübesi ile Yunan Adaları ve Yunanistan ana karasında düzenlediği yurtdışı turları ile birçok ilke imza atan Fma Travel’ın vize servisinin 0 532 719 08 70 numaralı telefonundan iletişime geçmek.


Yunanistan Turları’nda uzman acenta Fma Travel’ın Yunan Adaları Turları ve Yunanistan hakkında bilgi almak için alanında en çok ziyaret edilen Sakız Turu, Samos Turu, Midilli Gezisi, Kos Turu, Rodos Gezisi, Girit Gezisi, Leros Turu, Kalymnos Turu, Patmos Turu, Symi Turu, Atina Gezisi, Kavala Turu ve Ada Gezileri isimli sitelerimize göz atabilirsiniz.


Gezerken yaşamak ve yaşarken gezmek dileği ile…

 

 

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu